نوشته شده توسط : بابك

هفت: سبکی ساده و در عین حال شیک

انتخاب رنگی مناسب و آرامش بخش برای دیوار های اتاق خواب و به کارگیری مبلمان شیک و زیبا، فضای گیرایی را خلق می کند. استفاده از چلچراغی باشکوه نیز خالی از لطف نیست. بهتر است رنگ کف اتاق به گونه ای باشد که گویا انعکاسی از رنگ سقف اتاق می باشد.

هشت: سبکی عاری از تجمل

    برای داشتن اتاقی با چنین سبکی باید مبلمانی زیبا با رنگ بندی خنثی انتخاب کنید. بهتر است در دکور اتاق، از اسباب و لوازم بزرگ استفاده کنید. می توانید برای خاص جلوه دادن اتاق، تخت را به صورت مورب قرار دهید. فراموش نکنید که رنگ هایی که در طراحی اتاق به کار می گیرید باید با هم هماهنگ باشند.

نه: سبک حکیمانه

    ایده ای فوق العاده برای دکور اتاق خواب این است که از تعداد محدودی از رنگ ها در طراحی اتاق، استفاده شود. رنگ سفید اتاق خواب را به مکانی به عنوان منبع آرامش تبدیل می کند. لازم است، طرح و رنگ تمامی دیوار ها، کف، سقف، پرده ها، تخت و کوسن ها، در هماهنگی کامل باشد.

ده: سبک خواب آور

     در این نوع سبک تخت خواب کانون توجه است و اثاث زیادی در اتاق نیست. تخت خواب باید به گونه ای در اتاق تعبیه شود که توجه ها به سمت آن کشیده شود. رنگ دیوار ها و تخت و سایر دکوراسیون باید ساده باشد.

یازده: سبکی ساده ولی باشکوه

 در این سبک، اتاق خواب باید به گونه ای طراحی شود که انگار مخصوص شاهزادگان است ولی این شما هستید که ساکن آن جاییید. تخت باید تاجی بزرگ و سلطنتی داشته باشد، بافت رو تختی باید مخملی و به رنگی گرم باشد. می توان در پای تخت دو صندلی کوتاه قرار داد تا بر شکوه آن افزود. دیوار پوش های گلدار  که با سایر لوازم همخوانی دارد جلال اتاق را دو چندان می کند.

دوازده: سبک شاد

    برای ایجاد فضایی شاد و متفاوت بهتر است ترکیبی از رنگ های نا هماهنگ را در دکوراسیون اتاق داشته باشیم.

سیزده: سبک ناشی از رنگ های گرم

می توانید تخت و میز های کنار تختی مدرنی را برای اتاق انتخاب کنید اما با این حال با فرشی که طرحی سنتی دارد و نصب تصاویری بالای تخت، سبک کلاسیک آن را حفظ کنید. اتاق را با گل های تازه مزین کنید و از رنگ های گرم در دکور اتاق حتما استفاده کنید.:: بازدید از این مطلب : 126
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 31 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : بابك

نكاتي مهم در طراحی اتاق خواب

یک: سنتی و در عین حال شیک

در دکور این نوع اتاق خواب، همواره باید به خاطر داشته باشید  که رنگ های سرد مثل آبی و بنفش را نباید به تنهایی به کار برد بلکه این رنگ ها باید در کنار رنگ های گرمی مثل سفید و قهوه ای تیره، به کار روند تا فضایی گرم و صمیمی ایجاد شود. می توانید تختی قهوه ای رنگ با تاجی بلند و طرح های هندسی تهیه کنید تا به جذابیت اتاق بیافزاید. یادتان باشد که در این سبک، مبلمان کلاسیک، باید با سبک مدرن در تناسب باشد و گرنه فضایی نچندان دلپسند، خواهید داشت.

دو: سبک تلفیق هنر شرقی و غربی

    می توانید اتاقی داشته باشید که الهام گرفته از هر دو نوع طراحی شرقی و غربی باشد به گونه ای که رعایت تناسب بین آن ها فراموش نشود. برای مثال چیدن مبلمان چرمی که نشانگر طراحی غربی است در دل اتاقی که به سبک شرقی دکور شده است، ایده جالبی است و زیبایی چشمگیری به فضا می بخشد.

سه: تاثیر تخت خواب

سرویس خوابی تهیه کنید که رنگ های طبیعی، آرامش بخش و زیبا داشته باشد همچنین در انتخاب رنگ لحاف تخت و دیوارها هم دقت و ظرافت خرج دهید. می توانید بالای تخت خواب و به دیوار، قاب هایی از پوسترهای چشم نواز  بزنید. برای اینکه فضایی مدرن داشته باشید بهتر است مبلمان بزرگی، انتخاب کنید.چهار: سبک خود را خلق کنید

    برای مثال می توانی وسایل اطراف تخت را به صورت عمودی قرار دهید تا کمی از حالت افقی که تخت خواب، نیمکت و میز به اتاق داده اند، کاسته شود و فضا زیباتر به نظر برسد. استفاده از لوام زیبا و شیک در اتاق بر جذابیت آن می افزاید.

پنج: سبک ظریف

علاوه بر ترکیب و تنوع رنگ ها عامل مهم دیگری که بر جذابیت هر چه بیشتر اتاق بسیار تاثیر گذار است، تنوع در بافت های به کار رفته است.برای مثال وجود کوسن هایی ابریشمی و چندین لایه رو تختی که بافت و جنس متفاوتی دارند اما همگی لطیف و نرم هستند بر جذابیت فضا می افزاید.

شش: به سبک سمساری

می توان با تهیه تخت، کمد و بوفه هایی به سبک قدیمی، اتاق را شبیه یک سمساری دکور کنیم که بسیار جذاب است.:: بازدید از این مطلب : 151
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 12 ارديبهشت 1399 | نظرات ()